Lasersko graviranje na keramiko / odrasli
23. 3. 2023
O delavnici
Imate tudi vi doma krožnike in drugo keramiko, ki jo le še redko uporabljate ali so le ostanki starega servisa? Kot dragocen spomin še vedno hranite babičin krožnik, ki nikamor ne paše? Kaj pa kičasti porcelanasti pladenj, ki ste ga skrili na dno omare? Zakaj bi to posodje zavrgli, če jo lahko nadciklirate in ponovno uporabite kot dekoracijo ali pa darilo!
Na delavnici si boste skupaj z mentorico Tanjo Lažetić ogledali načine graviranja, ki jih ponuja laserski rezalnik. Narisali boste poljubne motive, jih prenesli v vektorsko obliko in jih s pomočjo laserskega rezalnika vgravirali na svoje stare keramične krožnike.
Vsak udeleženec oz. udeleženka naj s seboj prinese svoje kose keramike (priporočeno do 3 krožnike ali druge plitke keramike), ki jo želi gravirati. Omejitev višine keramičnega izdelka je 3 cm!
Komu je delavnica namenjena?
Delavnica je namenjena vsem ljubiteljem in ljubiteljicam ponovne uporabe, nadcikliranja, uporabnih umetnosti in novih tehnologij.
O mentorici
Tanja Lažetić je multidisciplinarna umetnica, ki se ukvarja s fotografijo, videom, keramiko, performansom in knjigami umetnika. Diplomirala je iz arhitekture na Univerzi v Ljubljani. Osvojila je vrsto nagrad, med drugim tretjo nagrado na mednarodnem trienalu keramike v Ljubljani (2015), bronasto nagrado na festivalu v Nanjingu na Kitajskem (2015) in priznanje Riharda Jakopiča (2017). V zadnjih desetih letih je Tanja Lažetić izdala več kot dvajset knjig umetnika. Njena knjiga Whore je bila predstavljena v Phaidonovi The Photobook: A History, Volume III.
Predznanje: ni potrebno
Število udeležencev: 8
Cilj: predstavitev možnosti obdelave keramike z laserjem
Dejavnosti: risanje, prenos fizičnega vzorca v vektorsko obliko, lasersko graviranje na keramiko
Pridobljena znanja: osnove laserskega graviranja
Material: keramika
Orodja: pisalo, papir, računalnik, laserski rezalnik
Mentorji: Tanja Lažetić, Tomo Per
Trajanje: 4h
See more
Paxia
The Blue Voyager unmanned aerial vehicle is used for automated sampling of water sources and analysis of samples during flight. Behind the product is the startup Paxia, which consists of students Domen Trontelj, Tilen Šket and Rok Hladin...