Napredni tečaj oblikovanja in izdelave nakita

datum
17. 10. 2024 -
19. 12. 2024
ura
5 p.m. - 8 p.m.
lokacija
Lab za nakit
za člane
€360
for guests
€410
Prosta mesta: 0/6

...

Ste si od nekdaj želeli naučiti zlatarstva in oblikovanja nakita, pa niste vedeli kako? Bi želeli popestriti svoje modne kreacije z lastnim, unikatnim nakitom?

Pridružite se nam na tečaju oblikovanja nakita, na katerem se bomo podrobneje spoznali z vsemi koraki oblikovanja nakita; od razvoja ideje, skiciranja izdelka do konstruiranja in končne izdelave unikatne ogrlice s kabošonom. Dotaknili se bomo tudi teoretičnih osnov kot so zgodovina nakita ter se seznanili s številnimi zlatarskimi tehnikami, kot so kovičenje kovine, lotanje, vkovanje kamnov idr.

VES MATERIAL JE VKLJUČEN IN KONČNI IZDELEK ODNESETE DOMOV!

V osmih srečanjih se bomo naučili:

  • 1.srečanje:
    Teoretični del: Spoznali se bomo z zgodovino nakita ter začeli z uvodom v oblikovanje ter konstrukcijo. Spoznali bomo različne tehnike, ki jih bomo uporabljali med samim tečajem. Pridobili bomo vpogled v postopke, načine uporabe in izvedbe (izdelava krogle, zapirala, zakovičenje, vkovanje kamnov itn.). V sklopu predavanja so predvidene tudi dodatne izobraževalne video vsebine. Poudarek bo predvsem na razvoju lastne ideje in zasnove konstrukcije ogrlice na podlagi elementov, ki so predhodno pripravljeni ali predlagani s strani mentorjev. Skiciranje idej.
  • 2. srečanje:
    Izbira finalne ideje, dodatno skiciranje, ki jo bomo razvilo v izdelek. Izdelava maket iz papirja, iskanje in prilagajanje ustreznih dimenzij nakita.
  • 3. srečanje:
    Začetna faza izdelave, rezanje, žaganje, piljenje, brušenje, vrtanje, oblikovanje osnovnih členov.
  • 4. in 5. srečanje:
    Oblikovanje geometrijskih členov (krogla, polkrogle), lotanje in kovičenje.
  • 6. in 7. srečanje:
    Vkovanje kamna kabošona. V prvem delu bomo izdelali šalčko za kamen. V drugem delu pa bomo pripravljeno šalčko montirali v osnovno ogrodje ogrlice in vanjo vkovali kamen kabošon.
  • 8. srečanje:
    Izdelava zapirala, finalna obdelava členov (poliranje, peskanje, brušenje) in sestavljanje ogrlice.

Na vseh osmih srečanjih boste deležni tudi podpore in dodatnih usmeritev pri razvoju projektu. S tem se boste tudi naučili upravljanja s časom, ki za potrebujete za izdelavo enega kosa nakita od skice do končnega izdelka.

S seboj prinesite skicirko, svinčnik, radirko in barvice. Program je namenjen starejšim od 14 let.

*Material je vključen v ceno tečaja. Če bi želeli svoj kos nakita izdelati iz srebra, je potrebno doplačilo za material.

Trajanje: 8x po 3 ure

  • četrtek, 17. oktober, od 17. do 20. ure
  • četrtek, 24. oktober, od 17. do 20. ure
  • četrtek, 7. november, od 17. do 20. ure
  • četrtek, 14. november, od 17. do 20. ure
  • četrtek, 28. november, od 17. do 20. ure
  • četrtek, 5. december, od 17. do 20. ure
  • četrtek, 12. december, od 17. do 20. ure
  • četrtek, 19. december, od 17. do 20. ure

Predznanje:

Predznanje je močno zaželeno, tečaj ni primeren za popolne začetnike. Tečaj je še posebej primeren za vse, ki so v Centru Rog že opravili usposabljanje za zlatarsko mizo 1. Še je čas, da uposabljanje opravite pred pričetkom tečaja ali najkasneje do drugega srečanja.

Ali delavnica velja kot usposabljanje?

DA, z udeležbo na tečaju boste opravili usposabljanje za zlatarsko mizo 1 in 2. Naslednjič boste to delovne postaje lahko v okviru odprtih terminov uporabljali samostojno.

O mentorjih:

Tečaj bodo vodili mentorji in mentorice laba za nakit.

Metka Mikuletič je mag. ing. arhitekture in oblikovalka nakita, ki se je po zaključeni zlatarski šoli podala na samostojno oblikovalsko pot. Mikuletič pri svojem delu združuje tradicionalne zlatarske tehnike in dediščino z naprednimi oblikovalskimi pristopi, kar ustvarja edinstveno povezavo med preteklostjo in prihodnostjo. Avtorica deluje pod blagovno znamko nakita Mimotho, ki je konceptualno, oblikovno in izvedbeno tesno povezana z arhitekturo. Izbrane kolekcije nakita z njenim podpisom so na voljo tudi v Parizu in New Yorku.

Olga Košica je mag. umetnosti, ki se je izobraževala na Royal College of Art v Londonu. Ima več kot dvajset let izkušenj na področju oblikovanja nakita. Sodelovala je pri mednarodnih projektih in razstavah. Je soustvarjalka mednarodno uspešne blagovne znamke OfR jewelry, ki je ena prvih na trg pripeljala 3D oblikovan modni nakit. Kot oblikovalka nakita že petnajst let uspešno sodeluje z Zlatarno Celje. Kot gostujoča predavateljica deluje na univerzah doma in v tujini.

Tina Mežek je pridobila naziv zlatarske mojstrice. S svojo strastjo do umetnosti nakita je razvila široko paleto veščin in znanja. Kot mentorica v Zlatarski Šoli v Tržiču in del ekipe v Labu za nakit v Rogu, svoje znanje prenaša na navdušene posameznike. Skupaj oblikujemo izkušnjo, ki presega tehnično znanje in odkriva umetnost izražanja skozi nakit.

Peter Dragolič se je za osnovni zlatarski poklic izpopolnjeval pri zlatarstvu Loboda v Ljubljani. Kasneje je pridobil naziv "zlatarski mojster". Pot ga je nato odpeljala v Avstralijo, kjer je na zlatarskem področju deloval skoraj pet let in se specializiral na področju poznavanja in brušenju dragih kamnov. Center Rog se mu zdi enkratna priložnost za predajo znanja na druge, ki si želijo oblikovati in izdelovati nakit.

***

Zbor udeleženk in udeležencev programa je 15 minut pred dogovorjenim terminom v vhodni avli Centra Rog. Prosimo, da svoje osebne stvari pospravite v garderobne omarice, ki vam jih bo pokazal mentor. Na program ne zamujajte, ker s tem motite delovni proces. V primeru zamude vstopa v lab žal ne moremo zagotoviti.

Program poteka v slovenščini, razen, kjer je navedeno drugače.

V primeru odpovedi vas bomo o tem obvestili dva dni pred načrtovanim začetkom.

V kolikor se programa ne morete udeležiti, kotizacij ne vračamo, prav tako ni mogoče zamenjati termina. Udeležbo lahko prenesete na drugo osebo, o čemer nas prosimo obvestite vsaj 24 ur pred začetkom programa na e-naslov: nakit@center-rog.si

Veselimo se vaše družbe in skupnega ustvarjanja.

See more

Pjorkkala

studii_pjorkkala_Cvetko_2023_2

Behind the project stands a collective of young designers Pjorkkala, who critically analyze and actively respond to the challenges of modern society. To promote the once-widespread tradition of baking bread in the local environment, they...