Izdelava nakita iz recikliranega srebra / odrasli
Na delavnici se boste najprej seznanili s fizikalnimi značilnostmi srebra in tehniko ulivanja v sipino kost, ki je trajnostno naravnana, saj boste uporabili naravne materiale in reciklirali srebro. Nato si boste izbrali že narejen prstan iz voska in/ali 3D-printa, ki ga boste uporabili za izdelavo kalupa. Sledi taljenje srebra in ulivanje v narejene kalupe. Po beljenju kovine boste odžgali livne kanale in dokončali prstan, da bo prijeten na dotik in nosljiv.
Opomba
V kolikor imate doma star, neuporabljen ali pokvarjen srebrni nakit, ga prinesite s seboj, saj ga bomo pretopili. Nakit s kamni in drugimi okrasi so tudi uporabni, saj se le ti odstranijo. V primeru, da nimate svojega srebra, ga lahko odkupite pri mentorici za 10 €.
O mentorici
Oblikovalka Martina Lončar je svoje življenje zapisala oblikovanju nakita. V Ljubljani je doštudirala umetnostno zgodovino, v oblikovanju in izdelovanju nakita pa se je izpopolnjevala na prestižnih šolah v Milanu in v Firencah, kjer je delala tudi z dvema priznanima draguljarjema, Alessandrom Darijem in Marcom Garezzinijem. Po desetih letih bivanja v Italiji je odprla svoj studio v srcu Ljubljane. Sodelovala je na številnih kuriranih razstavah nakita v Sloveniji ter po Evropi, med drugim v Ljubljani, Mariboru, Izoli, Milanu, Firencah, Rimu, Miljah, Amsterdamu, Enthovnu in Bratislavi.
Predznanje: ni potrebno
Število udeleženk_cev: 5
Trajanje: 4,5 ur
Cilj: izdelava nakita iz recikliranega srebra
Dejavnosti: izdelava kalupa, taljenje srebra, ulivanje srebra, piljenje, beljenje, žaganje
Pridobljena znanja: osnove izdelave nakita
Material: reciklirano srebro, sipina kost, vosek
Orodje: 3D-tiskalnik, spajkalnik, pila, plinska jeklenka, žaga
Avtorica in mentorica delavnice: Martina Lončar
Lokacija: Studio Martine Lončar, Trubarjeva 17, Ljubljana
Poglej še
Paxia
Brezpilotni letalnik Blue Voyager se uporablja za avtomatsko vzorčenje vodnih virov in analizo vzorcev med letom. Za produktom stoji startup Paxia, ki ga sestavljajo študentje Domen Trontelj, Tilen Šket in Rok Hladin. S pomočjo visoke t...