Izdelava nakita iz recikliranega srebra / odrasli
Na delavnici se boste najprej seznanili s fizikalnimi značilnostmi srebra in tehniko ulivanja v sipino kost, ki je trajnostno naravnana, saj boste uporabili naravne materiale in reciklirali srebro. Nato si boste izbrali že narejen prstan iz voska in/ali 3D-printa, ki ga boste uporabili za izdelavo kalupa. Sledi taljenje srebra in ulivanje v narejene kalupe. Po beljenju kovine boste odžgali livne kanale in dokončali prstan, da bo prijeten na dotik in nosljiv.
Opomba
V kolikor imate doma star, neuporabljen ali pokvarjen srebrni nakit, ga prinesite s seboj, saj ga bomo pretopili. Nakit s kamni in drugimi okrasi so tudi uporabni, saj se le ti odstranijo. V primeru, da nimate svojega srebra, ga lahko odkupite pri mentorici za 10 €.
O mentorici
Oblikovalka Martina Lončar je svoje življenje zapisala oblikovanju nakita. V Ljubljani je doštudirala umetnostno zgodovino, v oblikovanju in izdelovanju nakita pa se je izpopolnjevala na prestižnih šolah v Milanu in v Firencah, kjer je delala tudi z dvema priznanima draguljarjema, Alessandrom Darijem in Marcom Garezzinijem. Po desetih letih bivanja v Italiji je odprla svoj studio v srcu Ljubljane. Sodelovala je na številnih kuriranih razstavah nakita v Sloveniji ter po Evropi, med drugim v Ljubljani, Mariboru, Izoli, Milanu, Firencah, Rimu, Miljah, Amsterdamu, Enthovnu in Bratislavi.
Predznanje: ni potrebno
Število udeleženk_cev: 5
Trajanje: 4,5 ur
Cilj: izdelava nakita iz recikliranega srebra
Dejavnosti: izdelava kalupa, taljenje srebra, ulivanje srebra, piljenje, beljenje, žaganje
Pridobljena znanja: osnove izdelave nakita
Material: reciklirano srebro, sipina kost, vosek
Orodje: 3D-tiskalnik, spajkalnik, pila, plinska jeklenka, žaga
Avtorica in mentorica delavnice: Martina Lončar
Lokacija: Studio Martine Lončar, Trubarjeva 17, Ljubljana
Poglej še
Dead Stock
David Tavčar se kot oblikovalec zaveda svoje odgovornosti. Verjame namreč, da je z dobro načrtovanim oblikovalskim delom mogoče doprinesti k proizvodnim procesom in tudi k procesu proizvodnje surovin. Delo oblikovalca okolju ne sme povzr...